...:: گنجینه زبان من / My English Treasure::...
مرجع آموزش زبان انگلیسی
Welcome to your English Cottage. We have been hard at work putting together a weblog to please all you visitors who have been waiting so patiently for things to come together in a perfect blog. Thanks for coming here! As you see, We've got the usual English materials: vocabulary, grammar, idiom, proverb, poem, short stories, speaking, article and much more but to add more, We invite you to post your fruitful materials here with your own name as a new author. We will be updating the weblog with new info as always as We can so keep coming back. This weblog is for all of you so I want to make sure you are fully satisfied, surely with your sweet comments. Enjoy learning English online!

سیستم آموزشی استانبولی

بخش ترکی استانبولی آموزشگاه دنیای زبان فعالیت خود را برای گروه سنی بزرگسالان آغاز وهمواره در تلاش است با بهره گیری از مدرنترین روشهای آموزشی خدمات خود را به علاقمندان ارائه دهد.

بسته های آموزشی

متد Hitit یکی از جدیدترین كتابهای آموزش زبان ترکی استانبولی می باشد كه در 3 جلد و مطابق با استانداردهای اروپا تالیف گردیده است. افرادی كه با Hitit زبان استانبولی را می آموزند قادر خواهند بود پس از اتمام موفقیت آموز دوره کلیه مكالمات روزمره استانبولی را روان صحبت کرده, نامه نگاری کنند و با تقویت مهارت شنیداری به شكلی مطلوب با برنامه های رسانه های ترکی زبان ارتباط برقرار نمایند.از دیگر خصوصیات بارز این متد ، ارائه دستور زبان ترکی استانبولی به شکلی ساده و قابل فهم و همچنین ارائه واژگان به روز همراه با تصاویر جذاب می باشد.

با Hitit، زبان آموزان با متون بلندتر و سنگین تر نوشتاری و شنیداری استانبولی آشنا شده، به تعمیق دانسته های دستوری و واژگان خویش پرداخته، مهارت نگارش و گفتاری خود را نیز تا سطح پیشرفته تكمیل خواهند كرد.

دیپلم تومر چیست؟

داوطلبانی که در مقاطع مختلف در ترکیه تحصیل خواهند کرد می توانند دیپلم تومر را قبل از آزمون کنکور سراسری دریافت نمایند. بدیهی است که احراز مدرک تومر نیاز به سپری کردن دوره های آموزش زبان و شرکت در آزمون Yüksek Türkçe Sınavı می باشند تا بتوانند موفق به دریافت مدرک دیپلم تومر شوند. داوطلبان می توانند این دوره ها و آزمون را هم در ترکیه و شهرهای مختلف و شعبات تومر آموزش لازم را دریافت کرده و نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایند

الف) گواهینامه که اصطلاحاً "Sertifika" گفته می شود و دارای اعتبار موقتی است و در دو سطح مقدماتی و متوسطه انجام می گیرد. گواهینامه های دوره مقدماتی دارای اعتبار 6 ماهه بوده که داوطلب شرکت در این آزمون باید رتبه B2 را بگیرد و گواهینامه های دوره متوسطه 2 ساله که دارای رتبهB1 میباشد.

ب) دیپلم تومر که اصطلاحاً "Diploma" گفته می شود٬ دارای اعتبار همیشگی است و دانشگاههای سطح ترکیه این مدرک را قبول دارند. این مدرک در سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه از دانشگاه به عنوان مدرک در سطح فوق دیپلم زبان ترکی و همچنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها و مترجمی نیز بکار برود. این مدرک نیز با دو رتبه مورد توجه است. رتبه اول که با C1 مشخص می شود برای استفاده در دانشگاهها بوده و دانشجویان علاقمند به ورود به دانشگاههای ترکیه می بایستی چنین رتبه ای را در امتحان اخذ نمایند که این رتبه با احراز هفتاد و پنج به بالا از ۱۰۰ امتیاز مورد توجه قرار گرفته و صادر می شود. اما رتبه دوم با مشخصه C2شناخته شده است که باز سطح عالی را نشان داده ولی این رتبه نشان دهنده نمره مابین شصت و پنج تا هفتاد از مجموع ۱۰۰ امتیاز است. این مدرک برای اشتغال در شرکتها٬ کارخانجات٬ ادارات دولتی ترکیه در صورت عقد قرارداد و دعوت به کار٬ برای گرفتن حق تابعیت و یا تحصیل در واحدهای غیر دانشگاهی به کار می رود.

آیا برای افرادی که در رشته های مختلف به زبان انگلیسی تحصیل خواهند کرد، داشتن دیپلم تومر الزامی است؟

افرادی که در رشته های مختلف مایل به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی هستند، نیازمند داشتن دیپلم تومر نبوده و با ارائه مدرک گواهینامه تومر نیز می توانند در دانشگاه ثبت نام نمایند ولی بدیهی است که در کنار آن می بایستی مدرک TOEFL یا IELTS را به دانشگاه ارائه دهند تا تسلط خودشان را به زبان انگلیسی به اثبات برسانند. این مدارک را می توانند در ایران و خود ترکیه اخذ نمایند. لازم به ذکر است که در رشته های فنی- مهندسی برخی از دانشگاهها در رشته کارشناسی ارشد نیز درخواست مدرک مهارت در انگلیسی(تافل یا آیلتس) می طلبند ولی در مقطع دکترا تمامی دانشگاهها از دانشجویان خود درخواست مدرک تافل یا آیلتس را می خواهند. چنانچه فردی فاقد این مدارک بوده باشد٬ می تواند به جای تافل یا آیلتس در ترکیه امتحان زبان انگلیسی به نام ÜDS یا KPDS را در ترکیه بدهند که با ثبت نام در سازمان سنجش ترکیه مقدور میباشد. افرادی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاههای ترکیه در سطوح مختلف می باشند، یا بایستی نمره کافی یعنی "A" را در کنکور YÖS- ALES- TUS کسب نمایند که دچار مشکل نشوند و یا اینکه معادل آن را که دیپلم تومر می باشد، از مراکز و شعبات تومر دانشگاه آنکارا و قاضی آنکارا در ترکیه و یا خارج از آن و بالاخص در ایران دریافت کرد.دانشجویان رشته های مختلف در مقاطع کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا باید دیپلم تومر را به دانشکده ارائه دهند ولی دانشجویانی که زبان تحصیل آنها انگلیسی است و یا در دوره های تخصصی پزشکی ادامه تحصیل خواهند داد، می باید گواهینامه تومر را ارائه دهند.

آیا می توان قبل از کنکور دیپلم تومر را دریافت کرد؟

داوطلبانی که در مقاطع مختلف در ترکیه تحصیل خواهند کرد می توانند دیپلم تومر را قبل از آزمون کنکور سراسری دریافت نمایند. بدیهی است که احراز مدرک تومر نیاز به سپری کردن دوره های آموزش زبان و شرکت در آزمون "Yüksek Türkçe Sınavı" می باشند تا بتوانند موفق به دریافت مدرک دیپلم تومر شوند. داوطلبان می توانند این دوره ها و آزمون را هم در ترکیه و شهرهای مختلف و شعبات تومر آموزش لازم را دریافت کرده و نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایند و هم می توانند در آموزشگاه دنیای زبان ،دوره های ۴ ترمی زبان را طی کرده و در تبریز امتحانات اخذ دیپلم تومر را بگذرانند.

در خصوص کاربرد این مدرک میتوان چنین گفت که این مدرک در موارد زیر کاربرد قانونی دارد:

(الف) جهت ورود به دانشگاههای ترکیه و قبرس شمالی جهت خارجیان

(ب) جهت استفاده به عنوان مترجم در کانونها و آژانسهای مسافرتی و توریستی

(ج) جهت تدریس در آموزشگاهها و مدارس خارج از ترکیه

(د) جهت مترجمی رسمی در کشورهای خارجی منوط به پذیرش ادارات دادگستری

در رابطه با مدرک دیپلم تومر دانشگاههای قاضی آنکارا و یا آنکارا بخشنامه وزارت علوم ترکیه YÖK در زیر جهت اطلاع عموم آورده میشود که خطاب به تمامی دانشگاههای ترکیه اعلام می نماید که هر دو مدرک در تمامی دانشگاههای سطح ترکیه قابل اعتبار بوده و افرادی که دارای مدارک گواهینامه در سطح B و مدرک دیپلم در سطح C باشند، تمامی دانشگاهها موظف به پذیرش آن هستند. لذا شایعات بیهوده و مغرضانه مطرح در سطح جامعه در رابطه با قبولی مدارک قاضی در برخی از دانشگاهها و یا قبولی و بیشتر معتبر بودن دیپلم آنکارا دروغی محض بوده و این دو دانشگاه با توجه به دولتی بودن تابع دستور العملها و بخشنامه های وزارت متبوع خود می باشند.

نوع مطلب : آموزش زبان ترکی استانبولی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 7 دی 1391
چاپ این صفحه


تبلیغات
نظرسنجی
How do you like my weblog?
جدیدترین اکانت های نود 32
Visitors
  free counters
Live Traffic Feed
Longman Dictionary
Daily Reference
  Word of the Day

  Article of the Day

  This Day in History

  Today's Birthday

  In the News

  Quote of the Day
Visitors in the MAP
Needed Programs
Top Misspelled Words
  Top Misspelled Words 2009

  این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

   

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
تماس با ما
Pichak go Up

All material on this site is © 2010 www.english-world.mihanblog.com